چرا شروع کردیم؟

در سالیان اخیر مهندسی نما به عنوان دانشی میان رشته‌ای در کشورهای پیشرو مورد توجه ویژه قرار گرفته است. اهمیت پوسته ساختمان به عنوان بیرونی ترین لایه و حد فاصل فضای داخلی و خارجی ساختمان، نقش بسزای آن در کنترل کارایی، کیفیت، هزینه و بهینه‌سازی انرژی، گستردگی جزئیات اجرایی، عملکرد خاص لرزه‌ای و سازه‌ای و … موجب شده است مهندسی نما در بستری پیچیده و حرفه‌ای و ورای مفاهیم کالبدی و زیبا‌یی‌شناسی آن به عنوان علمی میان رشته‌ای مطرح شود.

یکی از مهم ترین دلایل شکل‌گیری نشست‌نما عدم دسترسی به آموزش تخصصی آکادمیک، نبود انسجام و ارتباط متخصصان این حرفه و ضعف در به اشتراک‌گذاری دانش تخصصی در حوزه مهندسی نما است که موجب شده است که باوجود اهمیت مهندسی نما در کیفیت ساخت و ساز، بسیاری از مفاهیم این حوزه برای جامعه مهندسی کشور ناشناخته باشد.

کنفرانس نما لزوم مهندسی نما

طی پنج ساعت نشست‌نما با چه روبرو میشوید؟

تئوری درون‌مایه (Theme)

هر نشست با دو سخنرانی آموزشی 30 دقیقه‌ای مختصر و مفید با هدف آشنایی با تئوری درون‌مایه نشست شروع میشود. هدف این بخش انتقال دانش پایه موضوع سمینار (مثلا GFRC) به مخاطبین همایش است تا برای ادامه سمینار آماده باشند.

facade engineering

موردکاوی پروژه‌ها

در هر نشست به فراخور موضوعات در سه موردکاوی 20 دقیقه‌ای پروژه‌های شاخص مورد واکاوی و بررسی تخصصی قرار خواهد گرفت و جزئیات اجرایی، چالش‌ها، روند طراحی، مهندسی و اجرای پروژه با حضور معماران، مهندسان و مجریان آن مطرح خواهد شد.

مشاوره نما

استراحت و شبکه‌سازی

یکی از اهداف برگزاری نشست نما فراهم آوردن بستری جهت تعامل حرفه‌ای و فرصتی برای شبکه سازی اجتماعی حوزه‌های مرتبط با نما است. برقراری دیالوگ تخصصی و ارتباط حرفه‌ای می‌تواند زمینه‌ساز اتفاقات شگرف در آینده کاری افراد، سازمان‌ها و صنایع باشد. از این رو، در فضایی دوستانه و در حاشیه نشست نما دو زمان استراحت برای آشنایی و گفتگو در نظر گرفته شده است.

پنل گفتگو

بخش پایانی هر نشست با سه سخنرانی 20 دقیقه ای شروع و نهایتا با پنل گفتگو و پرسش و پاسخ حضار پایان می‌یابد. هدف از این بخش مطرح کردن مسائل کلی تر و گریبان‌گیر صنعت از زبان فعالان این حوزه می‌باشد. همچنین مشارکت همه حاضرین در این بخش توسط اپلیکیشن تامین شده و حاضرین و دنبال کنندگان آنلاین میتوانند سوالات خود را بپرسند و دیدگاه خود را به اشتراک بگذارند.

پنل مهندسی نما

اساسنامه نشست نما

فاساد فروم “نشست نما”

فاساد فروم مجموعه نشست‌های تخصصی در زمینه پوسته ساختمان است، که با هدف هم‌افزایی معماران، صنعت‌گران، مهندسان و فعالان این حرفه و با حمایت شرکت آلومینیوم شیشه تهران مشاور تخصصی نما برگزار میشود.

نشست‌‌های نیم روزه

به منظور ایجاد گفتمان موثر میان طراحان، مجریان، کارفرمایان و مهندسان حوزه نما و انتقال تجربیات در کشور، فاساد فروم اقدام به برگزاری نشست‌های نیم روزه با سخنرانی‌های کوتاه و هدفمند کرده است.

محتوای نشست‌های نیم روزه نما

در هر دوره از این نشست‌ها، ضمن معرفی یکی از حوزه‌های تخصصی، الزامات طراحی، روند مهندسی، چالش‌ها و پتانسیل‌های متریال و سیستم ساخت توسط متخصصان آن حوزه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در پایان هر نشست موضوعات مطرح شده توسط اعضای پنل تخصصی نشست نما مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرند. و در پایان فرصت طرح پرسش و گفتگو برای شرکت کنندگان فراهم خواهد شد.

موضوع نشست اول

اولین نشست در 22 دی‌ماه 1398 و در باغ کتاب تهران با موضوع بتن پریکست، GFRC و کاربرد ان در نمای ساختمان برگزار میگردد.

موردکاوی پروژه‌ها

در هر نشست به فراخور موضوعات، یک یا چند پروژه شاخص مورد واکاوی و بررسی تخصصی قرار خواهد گرفت و جزئیات اجرایی، چالش‌ها، روند طراحی، مهندسی و اجرای پروژه با حضور معماران، مهندسان و مجریان آن مطرح خواهد شد. در نشست اول پروژه های پالیزی، خانه مدرن پاسارگاد و هتل کربلا-سیتی استار بررسی خواهند شد.

استراحت و شبکه‌سازی

یکی از اهداف برگزاری نشست نما فراهم آوردن بستری جهت تعامل حرفه‌ای و فرصتی برای شبکه سازی اجتماعی حوزه‌های مرتبط با نما است. برقراری دیالوگ تخصصی و ارتباط حرفه‌ای می‌تواند زمینه‌ساز اتفاقات شگرف در آینده کاری افراد، سازمان‌ها و صنایع باشد. از این رو، در فضایی دوستانه و در حاشیه نشست نما درنگی برای آشنایی و گفتگو در نظر گرفته شده است. فضای استراحت این نشست‌ها می‌تواند فرصتی برای آشنایی، طرح توانمندی‌ها، نیازها و دغدغه‌های حرفه‌ای افراد باشد. چرا که ما عمیقا بر این باوریم، افرادی که در حوزه تخصص خود می‌شناسیم، سرمایه‌های اجتماعی ما هستند.

مخاطبین

مهندسان معماری، عمران، مهندسان ناظر، پیمانکاران تخصصی حوزه نما، مجریان و کارفرمایان کلان پروژه‌ها، تکنسین‌های فنی، فارغ التحصیلان رشته ‌های عمران و معماری و به طور کلی تمامی افرادی که به نحوی با سیستم‌های نوین ساخت و پروژه‌های ساختمانی در ارتباط هستند.

برنامه زمانی نشست‌های کوتاه نما

حضور در نشست نما

حضور در نشست نما به دو روش زیر امکان پذیر است. با توجه به ماهیت سبز نشست نما لطفا از پرینت کردن بلیط خود خودداری نموده و از طریق اپلیکیشنی که برای شما ارسال میشود در هنگام ورد چک این کنید. همچنین تاخیر بیش از 15 دقیقه منجر به محرویت از ثبت نام در یک جلسه بعدی (همچنین ممکن است صندلی شما در اختیار فرد دیگری قرار گیرد) و عدم حضور (بدون اطلاع حداقل 48 ساعت قبل) منجر به محرومیت از سه جلسه نشست نما میشود. هدف از این مقررات احترام به وقت همدیگر، شروع و پایان به موقع، نظم و همچنین تامین دسترسی علاقمندان به حضور در نشست نما میباشد.

ثبت نام با کد دعوت

ما با شناسایی مخاطبین موثر اقدام به ارسال دعوتنامه‌های حاوی کد ثبت‌نام خواهیم نمود. مخاطبین پس از دریافت کد میتوانند در سایت ثبت‌نام نموده و حضور خود را قطعی کنند.

ثبت نام آزاد

در راستای تامین عدالت و دسترسی همگانی نشست بصورت وبینار زنده پخش خواهد شد. همچنین صندلی هایی اعلام کنسلی نموده باشند به ترتیب اولویت بین افراد این لیست ثبت نام توزیع میگردد.

هزینه شرکت

شرکت در نشست نما برای میهمانان رایگان میباشد.

حمایت مالی از فاسادفروم

ما تلاش کرده‌ایم فاسادفروم سبک، پر محتوا و کم هزینه طراحی گردد تا مانند بسیاری برنامه های مشابه تبدیل به ابزار تبلیغاتی نگردد. تلاش داریم در فاساد فروم خبری از تبلیغات مکرر، کارگاه و سخنرانی‌های تبلیغاتی و استیج فروشی نباشد.اگر تمایل به حمایت از اهداف فاسادفروم دارید می‌توانید در تامین هزینه یا امکانات مورد نیاز یکی از نشست‌های تخصصی نما ما را همراهی کنید. فاساد فروم در مقابل بر اساس نوع کمک درج لوگو شما در تبلیغات، پوستر ها و اول ویدئو ها را تضمین نموده و همچنین شما میتوانید تا دو بنر در فضای شبکه سازی و استراحت فاساد فروم نصب نمایید.

اقتصاد فاسادفروم

فاسادفروم یک زیرمجموعه علمی از آلومینیوم شیشه تهران و جزئی از برند این مجموعه محسوب میگردد. تنها منابع مجاز درامدی برای ان شامل فروش احتمالی بلیت، کسب اسپانسر بدون آسیب زدن به فضای غیر تجاری مجموعه، کسب کمک مالی از شرکت مادر و برگزاری دوره های آموزشی آنلاین یا حضوری میباشد. درامد کسب شده داخل مجموعه صرف برگزاری بهتر و توسعه و تبلیغ ایده‌ها و فکر‌های مطرح شده و رسیدن به اهداف فاساد فروم شده و شرکت مادر یا برگزارکنندگان نشست ها حق انتفاع مالی از این مجموعه را از خود سلب میکنند.

سخنرانی در فاسادفروم

تلاش ما فراهم نمودن فضا برای مطرح کردن همه ایده‌ها و حرف‌های ارزشمند برای شنیدن فارغ از جنسیت، شهرت، جغرافیا و سیاست است. لذا برای پیشنهاد یک سخنرانی بایستی نکات زیر را در نظر داشته باشید:

1- هدف از سخنرانی انتقال دانش، ایده، راهکار و…. باشد و نه تبلیغ شرکت یا محصولی خاص.

2- سخنرانی بایستی بر اساس وقت داده شده ( 20 یا 30 دقیقه) طراحی و تنظیم گردد. محتوای ارائه شده بایستی تازه، صحیح، علمی و فنی و کارا باشد.

3- تیم محتوا فاساد فروم در کنار سخنران حداقل در چهار جلسه یک ساعته سعی در افزایش کارایی و اثربخشی سخنرانی خواهند داشت.

4- اسلاید های بایستی حداقل 2 هفته قبل از برنامه نهایی شده و تحویل واحد گرافیک شده و تمرین نهایی سخنرانی نیز نهایتا روز قبل از مراسم انجام شود.

5- هر فردی میتواند در سایت نشست نما برای سخنرانی ثبت نام نماید. انتخاب عناوین و دعوت از سخنرانان بر عهده تیم علمی نشست نما خواهد بود.

اصلاح اساسنامه

از شما دعوت میکنیم انتقاد و پیشنهاد های خود در مورد اساسنامه را در اینجا مطرح کنید. پس از دریافت پیام با شما تماس میگیریم تا در مورد ان صحبت کنیم.
  • لطفا با انتقادها و پیشنهادهای خود اساسنامه نشست نما را تکمیل کنید.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .